| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
Recon Veteran

Joined: 20 Jun 2004 Posts: 4899 Location: alltid to skritt foran
|
Posted: 01.11.2007 21:40 Post subject: |
|
|
| 2mas wrote: |
Arne Dokken bekrefter at Rosenborg er en av fire klubber som ønsker kontakt med Vadim Demidov. De tre andre er Strømsgodset, Tromsø og Aalesund. |
Er det bare meg, eller høres det ikke helt betryggende ut mtp kvaliteter at dette er konkurransen vår? _________________ 275) {this.width=275}" style="cursor: hand" onclick="javascript:window.open('http://img159.imageshack.us/img159/6171/trefingrexi3ry0.jpg')" title="http://img159.imageshack.us/img159/6171/trefingrexi3ry0.jpg" border="0"/>
Profesjonell revolusjonær |
|
| Back to top |
|
 |
Zorac Veteran

Joined: 08 May 2005 Posts: 2064 Location: Sørum
|
Posted: 01.11.2007 21:54 Post subject: |
|
|
Tror det har en del med tilfeldigheter og prioriteringer å gjøre. Om jeg ikke husker feil er det vel ingen av klubbene over oss som har gjort særlige framstøt ang. Elionoussi, men spilleren er fortsatt god nok i massevis til å spille på topplagene i TL. Vi har heller ikke forhørt oss om Huseklepp, selv om det er en av de mest lovende unge spillerene i Tippeligaen.
Det som også er tendensen slik jeg ser det, er at TL-lag som regel går etter meritterte, rutinerte og godt voksne spillere i defensive roller. Uten at jeg har sett tallene vil jeg tro stopperene i TL har vesentlig høyere snittalder enn de mer offensive spillertypene. Unge stoppere er for risikabelt å satse på, kan det virke som. _________________ Sport, the babyish enthusiasms and rages which it excites, whole nations disturbed by disputes between boys. We are children. |
|
| Back to top |
|
 |
Vemundo Proff
Joined: 31 Jan 2006 Posts: 359
|
Posted: 02.11.2007 10:01 Post subject: |
|
|
De 2-3 gangene jeg har sett Demidov på U21 har han iallefall vært veldig bra, litt overraskende at det er lag under oss på tabellen vi konkurrerer med. Synes han vil være et godt kjøp av RBK, en midtstopper som er spillende nok til å kunne bekle sentral midtbane kan være den "nye Hoftun". Han er vel ikke rask nok til å være en Hofseth, men det tror jeg uansett vi vil slite hardt med å finne.
Demidov gikk skadet lenge i Sandefjord, det får meg til å tenke to ting:
1. Det er en forklaring på hvorfor han ser ut til å ha hatt en så positiv utvikling i Hønefoss (og ikke før). Skaden satte ham nok kraftig tilbake på samme måte som med Skjelbred, og han ser ut til å ha vært helt ute av spill en del lenger enn Skjelbred.
2. Han kan være utsatt for skader, forhåpentligvis ikke.
Litt interessant å lese hva Todesen har svart sine supportere etter at de slapp Demidov:
| Quote: |
Vadim?.
Innsender: MH
SPM: Hei Tor! Hvorfor ga dere slipp på Vadim Demidov? Et kanon bra talent som vokser og vokser! Kunne vært spilleren etter Kjølner, eller kanskje spilt madsen/vadim istede for kjølner/madsen?
SVAR: Vi følger med Vadim og ser at han har utviklet seg. Han er en lokal spiller som det definitivt hadde vært interessant å ha i SF i den tilstanden han er nå. På den tiden han forlot oss var det ikke så mye som tydet på at han ville få en slik utvikling. Å gå skadet i 14 måneder i strekk, langt inn i siste kontraktsår, gir veldig lite grunnlag å vurdere en spiller på. Fortsatt er jeg ikke sikker på hva som er hans beste posisjon, om han burde spille stopper eller sentral midtbane, men det er godt mulig han blir god nok i begge roller.
Hilsen Tor
|
| Quote: |
Et Tap for Sandefjord !!!!.
Innsender: SF Supporter
SPM: Ser du det som et tap for Sandejord at et talent som Vadim Demidov nå ikke ønsker å spille for Sandefjord? Denne saken gir jo heller ingen positiv virkning på andre talenter som vokser opp, og som Sandefjord burde rekruttere fra i Vestfold.
SVAR: Vadims klubbskifte har vist seg å være helt riktig for han. Bytter man miljø ble han også bevisst sin egen utvikling i større grad enn han kanskje var etter å ha vært i SF i tre sesonger (to av dem under meg) uten å få vist seg skikkelig fram.
Når Vadim endelig kunne være med for fullt i trening hadde han bare noen få måneder igjen av kontrakten samtidig som 2.lags spill hos oss var lite utfordrende.
Idag ville jeg gjerne hatt Vadim i SF, men på det tidspunktet avgjørelsen ble tatt hadde vi ikke nok grunnlag eller indikasjon på det han har vist etterpå. Jeg har snakket med Vadim etterpå og føler ikke at han er bitter på oss. Han er i allefall en grei gutt som vi ønsker all mulig framgang.
Vi kommer garantert til å gjøre vurdringer også i framtida som senere vil vise seg å være "feil".
Hilsen Tor |
|
|
| Back to top |
|
 |
Maradona Veteran
Joined: 16 Sep 2005 Posts: 2127
|
Posted: 02.11.2007 10:33 Post subject: |
|
|
I tippeligaen holder kanskje med at en midtstopper spiller sentral midtbane, men internasjonalt så kreves det litt mer... _________________ "Diego Armando Maradona må være tidens beste fotballspiller", utbrøt Arne Scheie, etter at Maradona hadde driblet i hele '86 VM i Mexico. |
|
| Back to top |
|
 |
attach Forumsjef
Joined: 05 Jul 2005 Posts: 10638 Location: Trondheim
|
Posted: 02.11.2007 10:37 Post subject: |
|
|
Nå er det stor forskjell på Riseth og Demidov, da. Da tenker jeg først og fremst på alder og utviklingsmuligheter. Så unge spillere har heller ikke alltid fått definert sin endelige rolle. _________________ - Jeg var i Molde ett år, og var så uheldig - eller heldig - at vi rykket ned, flirer Strand. |
|
| Back to top |
|
 |
Vemundo Proff
Joined: 31 Jan 2006 Posts: 359
|
Posted: 02.11.2007 10:39 Post subject: |
|
|
Jeg mente ikke at han skulle spille sentral midtbane for oss, jeg mente bare at han har spilt så mye sentral midtbane at han sannsynligvis er relativt spillende som type sammenlignet med de fleste andre stoppere vi har hatt i RBK de siste åra.
Når det er sagt så er det også internasjonalt rett som det er spillere som går mellom stopper/sentral midtbane i løpet av karrieren og har suksess, så det er ikke helt naturstridig. |
|
| Back to top |
|
 |
Buran Junior
Joined: 17 Mar 2006 Posts: 64 Location: Trondheim
|
Posted: 02.11.2007 11:30 Post subject: |
|
|
| Vemundo wrote: | | Jeg mente ikke at han skulle spille sentral midtbane for oss, jeg mente bare at han har spilt så mye sentral midtbane at han sannsynligvis er relativt spillende som type sammenlignet med de fleste andre stoppere vi har hatt i RBK de siste årene. |
Uten sammenligning forøvrig! Så ble det sagt at Koppinen også spilte sentralmidtbane i TIL før han kom til RBK og ble derfor sett på som en spillende stopper. Han er vel den minst spillende stopperen RBK har hatt det siste tiåret. Det sier også mye om spillestilen til TIL.
Har aldri sett Demidov spille, men han høres utvilsomt spennede ut! Liker tanken på å kjøpe inn unge spillere som kan utvikle se til å bli "topp 30" spillere og ikke rutinerte spillere uten utviklingsmuligheter. F.eks Erik Hagen er på topp/over toppen og vil aldri bli noen "topp 30" spiller. |
|
| Back to top |
|
 |
robbie Proff
Joined: 19 Mar 2007 Posts: 269 Location: Tromsø
|
Posted: 02.11.2007 11:35 Post subject: |
|
|
haha! da jeg flyttet opp hit til tromsø spilte kuka høyreback og ble sett på som en teknisk god forsvarspiller faktisk
men så spiller jo også tromsø neandertalerfotball også da _________________ æ syns atomkrig e førr jævlig (men at høsten kainn vær fin) |
|
| Back to top |
|
 |
TAF Rutinert

Joined: 24 Jul 2005 Posts: 756 Location: Trondheim
|
Posted: 09.11.2007 02:12 Post subject: |
|
|
Da jeg gjorde et kjapt google-søk på ordet Tippeligaen for å lete opp et par faktaopplysninger, dukket faktisk denne artikkelen opp som et av de første treffene:
Supertalent nærmer seg Tippeligaen
Bildeteksten: "SNART TOPPSPILL: Hønefoss-spiller Vadim Demidov er ønsket av nesten halve Tippeligaen." |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 18068 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.11.2007 18:54 Post subject: |
|
|
Bladet Tromsø i dag:
To klubber har lagt inn bud på Vadim Demidov (21). TIL har også kommet med en offisiell henvendelse til Hønefoss.
- Det jeg kan si er at to klubber har kommet med konkrete tilbud på Demidov. Uten at jeg vil si navn eller beløp, sier Hønefoss-direktør Arne Dokken.
Dokken avkrefter at en av disse to klubbene er TIL, men han bekrefter at TIL har kommet med en konkret henvendelse på midtbanespilleren.
- Ja, det er korrekt, sier Dokken.
Også Rosenborg, Strømsgodset og Aalesund har vist konkret interesse for Vadim Demidov. Spilleren var ventet nordover i disse dager, men dette avventes nå.
- Vi prater fortsatt sammen, men jeg har blitt bedt om å vente litt med Tromsø til de blir enige med Hønefoss først, og så komme til Tromsø og se på forholdene da, sier Vadim Demidov.
Pappa og rådgiver Sergej Demidov opplyser at de vil vente litt før en endelig avgjørelse tas.
- Vi har bedt om to ukers tenketid. Det er et viktig skritt og vi trenger litt bedre tid på å bestemme oss. Det som er viktig er at Vadim får spille, sier Sergej Demidov |
|
| Back to top |
|
 |
Vemundo Proff
Joined: 31 Jan 2006 Posts: 359
|
Posted: 10.11.2007 19:45 Post subject: |
|
|
| Taler vel kanskje litt mot RBK om de er veldig fokusert på spilletid. Han er neppe i posisjon til å bli lovt spilletid av RBK. |
|
| Back to top |
|
 |
TomH Veteran
Joined: 08 May 2004 Posts: 1480 Location: Tromsø
|
Posted: 10.11.2007 20:33 Post subject: |
|
|
Vemundo,
Demidov vil heller ikke få lovnader om mye spilletid i TIL.
Av midtstoppere er både Steen, Koppinen og Reginiussen foran i køen. TIL er også godt forspent sentralt på midtbanen. _________________ Takk. |
|
| Back to top |
|
 |
Vemundo Proff
Joined: 31 Jan 2006 Posts: 359
|
Posted: 10.11.2007 20:50 Post subject: |
|
|
| Det har du nok rett i, men hva med Godset og Aalesund? |
|
| Back to top |
|
 |
|