View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 18068 Location: Trondhjem
|
Posted: 07.03.2007 14:54 Post subject: |
|
|
Nei, jeg mente slett ikke det var bra. Derimot påpekte jeg at det slett ikke er noe nytt i alpelandet. Det har likevel vært noen forbedringer; enkelte avtaler er sagt opp:
Red Bull Salzburg
FC Superfund
SV Mattersburg
SV Josko Fenster Ried
FC Wacker Tirol
Liebherr GAK
Cashpoint SCR Altach
SK Rapid Wien
SK Puntigamer Sturm Graz
FK Austria Magna |
|
Back to top |
|
 |
Erik Veteran

Joined: 04 Oct 2005 Posts: 2315 Location: Kristiansand
|
Posted: 07.03.2007 17:06 Post subject: |
|
|
Den var jeg med på, mente Attach's kommentar om Rema 1000.
Når jeg ser den om igjen var jeg våken nok for å lese ironi.  |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 18068 Location: Trondhjem
|
|
Back to top |
|
 |
trondhb Senior
Joined: 30 Jun 2005 Posts: 188
|
Posted: 07.06.2007 11:05 Post subject: John Fredriksen interessert i Tottenham |
|
|
Norwegian tycoon ponders Spurs bid (Daily Mail) _________________ "For mye fotball på TV? Jeg sier som Sølve Grotmol: Det er for mange bøker på biblioteket også" - Arne Scheie |
|
Back to top |
|
 |
GoldFish Veteran
Joined: 23 Apr 2005 Posts: 1217
|
Posted: 07.06.2007 13:01 Post subject: |
|
|
Uff, skal nordmenn ødelegge enda en engelsk klubb  |
|
Back to top |
|
 |
Nano Veteran

Joined: 23 Feb 2005 Posts: 1490 Location: Trondheim
|
Posted: 07.06.2007 13:37 Post subject: |
|
|
Så lenge Drillo ikke blir ansatt som trener tror jeg det skal gå bra denne gangen.
Kunne ha vært morro med en norsk eier i Tottenham. |
|
Back to top |
|
 |
Lloyd Junior
Joined: 20 Dec 2004 Posts: 85 Location: Tokyo
|
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 18068 Location: Trondhjem
|
Posted: 21.08.2007 22:13 Post subject: |
|
|
Nye spanske fotballretningslinjer åpner for at klubber kan kjøpe divisjonsplasser fra andre lag. Granada 74 er det første laget som slår til. Fjerdedivisjonslaget har overtatt Ciudad de Murcias plass i annendivisjon for saftige 160 millioner kroner.
Spanias fotballforbund kjemper for at Granada skal få starte i annendivisjon, men UEFA og FIFA setter ned foten.
Les mer: UEFA og FIFA vil stoppe Spanias forbund |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 18068 Location: Trondhjem
|
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 18068 Location: Trondhjem
|
Posted: 17.10.2007 21:59 Post subject: |
|
|
Tottenham omsatte for £103M, med £28M i overskudd. Høres umiddelbart veldig sterkt ut i et land med enorme spillerlønninger og overgangssummer.
Und so weiter:
VG, 14.09.07
Slik styrer de Bayern
Det er en evighet siden de la opp, men disse tre legendene er mektigere enn noen gang i FC Bayern München: Franz Beckenbauer (62), Karl-Heinz Rummenigge (51) og Uli Hoeness (55) var strategene da Bayern måtte gjenreises i sommer. Det endte med det mange mener er sommerens beste kjøpsraid i Fotball-Europa.
Bayern München styres gjennom aksjeselskapet Bayern München A / S - der 90 prosent av aksjene eies av fotballklubben. De resterende 10 prosentene kontrolleres av Adidas, som skaffet seg sin andel for ca. 600 millioner kroner da A / S-et ble opprettet i 2002.
Storhetstid
Bayern ble i år rangert som verdens fjerde rikeste klubb av Forbes Magazine, og ingen i den sørtyske giganten er mektigere enn disse tre:
Franz Beckenbauer - president i klubben og styreformann i det høyeste organet, representantskapet, i Bayern München A / S. Det er knapt mulig å bli større enn «Kaizer Franz» i Tyskland, verdensmester og europamester som spiller og kaptein (1974 og 1972), verdensmester som landslagssjef (1990) og sjef for en av landets største triumfer i moderne tid - fotball-VM i 2006. Bayerns storhetstid startet da Beckenbauer kom til klubben midt på 1960-tallet, han vant Serievinnercupen som spiller i klubben tre ganger på rad (1974-76).
Uli Hoeness - klubbens administrerende direktør, noe han har vært siden han fikk jobben som 27-åring i 1979! Hoeness har også rykket opp som nestleder i styret - blant annet med ansvaret for den profesjonelle fotballdelen, for sponsoravtaler og lisensproduktene. Hoeness ble også europamester i 1972, verdensmester i 1974 og tre ganger mester i Serievinnercupen fra 1974 til 1976.
Karl-Heinz Rummenigge (51) var en av flere visepresidenter i Bayern München fra 1991 til 2002 - de siste årene har han vært styreformann i klubbens «fotball-hovedstyre». Han styrer blant annet klubbens utenlandske satsinger og medieavtaler. Rummenigge spilte for Bayern fra 1974 til 1984. Han ble Serievinnercup-mester i 1975 og 1976, men storhetstiden hans var i første halvdel av 1980-tallet: Europamester i 1980, kåret til Europas beste spiller i 1980-81 - og tapende VM-finalist med Vest-Tyskland to ganger (1982 og 1986).
Stjernelag
Det var Rummenigge og Hoeness som gjorde grovjobben da Bayern München i sommer lyktes voldsomt på overgangsmarkedet: Inn kom den italienske landslagsspissen Luca Toni fra Fiorentina, den franske lynvingen Franck Ribery fra Marseille, målmaskinen Miroslav Klose fra Werder Bremen, landslagsmannen Marcell Jansen fra Borussia Mönchengladbach og brasseveteranen Ze Roberto fra Santos.
Sesongen har åpnet med tre seirer og en uavgjort, Bayern topper 1. Bundesliga med 10 poeng og 11-1 i målforskjell. Klubben er på skinner igjen, selv om Luca Tonis strekkskade bekymrer en smule foran morgendagens storkamp mot RBKs Champions League-motstander Schalke 04.
Men aldri i livet om Franz Beckenbauer, Uli Hoeness og Karl-Heinz Rummenigge er helt fornøyd før Bayern München igjen er med i «finalesjiktet» i Champions League. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 18068 Location: Trondhjem
|
Posted: 02.11.2007 11:03 Post subject: |
|
|
En naturlig oppfølger til Alle Menn-opplegget til Vålerengen:
Berth Milton jr äger och driver Private Media Group, ett av världens största porrföretag. Sedan en tid tillbaka ska han ha köpt in sig i AIK Fotboll AB.
Läs mera: – Inte AIK:s värderingar
Aktieköp är ingen idealistisk, moralisk verksamhet. Våldtäktsmän, pedofiler och mördare äger sannolikt aktier i Ericsson, Telia eller vilket stort företag ni vill.
För pengar luktar inte, som bekant.
Skillnaden mellan företag och fotbollsföreningar är att företagens grund är att generera vinst, medan klubbarna i grunden står för värden och ideal.
Men det är ingen definitiv gräns. Inte längre. Inom ett par år kommer våra klubbar att bli bolag fullt ut, Sverige kommer att hänga efter i en internationell utveckling som inte går att hejda.
Den stora frågan är inte om – utan hur.
Läs mera: På ett sätt är jag glad att det händer – det är ett fint varningsskott |
|
Back to top |
|
 |
|